6 grudnia 2012

8. Streszczenie

(Data postu jest fałszywa)

Publikuję to streszczenie, żeby przybliżyć nowym czytelnikom fabułę, a starym umożliwić szybki powrót do rozdziału, jeśli o czymś zapomną albo czegoś nie zrozumieją.
Mam nadzieję, że każdy czytelnik, który przeczyta streszczenie, prędzej czy później sięgnie jednak do całych rozdziałów. Wiem, że ludzkość cierpi na brak czasu, ale nie oszukujmy się – streszczenie nie oddaje emocji, uczuć, nie pozwala polubić czy znienawidzić bohatera tak, jak normalna treść. Albo czytacie dla przyjemności i sięgacie do rozdziałów, albo jest to na zasadzie "skomentować, zaliczyć, być jak najszybciej na bieżąco, żeby ona też czytała u mnie". A takim czytelnikom stanowczo: do widzenia.
Także, umówmy się, że streszczenie streszczeniem, ale na blogu są przede wszystkim rozdziały.
W nazwach rozdziału (Rozdział 1, Rozdział 2 itp) będą linki do pobrania go w wersji PDF.
„Walczę i zwyciężę” składa się z trzech części: prologu, części I i części II. 


    PROLOG,  rok 2009    

Poznajemy Dana Cardonę – żołnierza, który wraca z misji w Afganistanie. Podczas drogi do domu, rozmawia z przyjacielem Luke. Okazuje się, że szwagier Luke'a – kryminalista, odsiadujący wyrok za morderstwo – nagle wyszedł na wolność. Mężczyzna bardzo martwi się tym faktem i boi o żonę. Natomiast Dan jest ciekawy, dlaczego brutalny przestępca tak nagle został zwolniony. Po powrocie do miasta, wita go przyjaciel Mangus i jego siostra Alysson. Dana i Alysson ewidentnie do siebie ciągnie. Okazuje się, że podczas nieobecności Cardony, Aly wzięła ślub, ale niebawem bierze rozwód. To, że kobieta będzie wolna, cieszy Dana. Wieczorem dzwoni do kolegi z wydziału zabójstw i prosi o informacje o szwagrze Luke'a  – Tonym Gradnerze. Okazuje się, że dane mężczyzny są utajone. Dan zaczyna grzebać w tej sprawie....   CZĘŚĆ I       (Rozdziały od 1 do 8 włącznie)   
Pięć lat później, rok 2014.

Rozdział 1
Poznajemy Catherinę Morgan i Colina Bonneta – poruczników wydziału zabójstw mieszkających w zmyślonym przeze mnie mieście Silent Glade (stan Idaho, USA). Są najlepszymi przyjaciółmi, chociaż kiedyś byli w krótkim związku. Teraz Catherina ma narzeczonego – tancerza Jacoba Smitha
Dowiadujemy się, że każdą wolną chwilę C&C spędzają w opuszczonym budynku dawnego klubu boksu, do którego kiedyś uczęszczała kobieta. Zawodowo pracują nad sprawą kradzieży w metrze, którą po dłuższym czasie udaje im się pozytywnie rozwiązać. 
Rozdział 2
Catherina i Jacob spędzają wolne popołudnie na przygotowaniach przedślubnych. Są zdecydowanie różni pod względem charakteru i zainteresowań, ale mimo to ich miłość wygląda na mocną i szczerą. 
C&C zostają przydzieleni do sprawy zabójstwa na małym osiedlu oddalonym od miasta i otoczonym lasem. Ofiarą jest związana kobieta, leżąca na podłodze z podciętym gardłem. Sprawę zgłosił Albert Rain – mężczyzna, który znalazł się na osiedlu całkowicie przypadkowo. Później wychodzi na jaw, że we wszystkich 10-ciu domach znajdują się trupy. Komendant nie jest pewny, czy powinien przyznać tę sprawę C&C, jednak ostatecznie wyraża zgodę by się nią zajęli (razem z kapitanami Jamesem Cooperem i Davidem Longiem). Colin ma złe przeczucia. Przypomina mu się jego przyjaciel — policjant Marc— który popełnił kilka lat temu samobójstwo, bo praca go przerosła. Catherina uspokaja Colina, mówiąc, że z nimi tak nie będzie.
Rozdział 3
Wieczorem Bonnet wychodzi do klubu, by się napić. Tam poznaje tajemniczą Lys
C&C biorą się do pracy. Okazuje się, że wszystkie osoby, które zostały zamordowane na osiedlu Forest Hill wcześniej zostały porwane i wcale tam nie mieszkały. Śledczy zbierają informacje o właścicielu osiedla, ale okazuje się, że mężczyzna zniknął. C&C jadą do domu jednej z ofiar — Andie McDowel. Jej rodzice są zrozpaczeni śmiercią swojego dziecka, a ich zeznania niewiele wnoszą do śledztwa. 
Rozdział 4
C&C przeszukują pokój Andie, ale nic ciekawego nie znajdują. Pamiętają, że na Forest Hill znaleźli dużo informatycznych książek i zdjęcia dwójki dzieci. U Andie tego nie ma.
Jacob informuje Catherinę, że niebawem wyjeżdża na 2 tygodnie w sprawach zawodowych.
 Wizyta u patologa i u żony drugiej ofiary nic nie wnosi do śledztwa.
C&C jadą na osiedle Alberta Raina – mężczyzny, który powiadomił o znalezieniu trupa. Podczas jazdy Catherina z podnieceniem zaczyna słuchać płyty zespołu, który ma grać na jej weselu.  Colin jest dziwnie milczący. 
Na miejscu okazuje się, że Albert powiesił się we własnym domu. C&C są zdruzgotani. Rozważają opcję, że samobójstwo może być sfingowane. Wracając na komendę, Colin staje się oschły. Przeżywa śmierć Raina, bo pamięta, że kilka lat temu powiesił się jego najlepszy przyjaciel Marc. 
Okazuje się, że siostra zabitej Andie jest świetną informatyczką (a w miejscu zabójstwa było dużo książek informatycznych). Porucznicy wracają do mieszkania McDowelów, by o nią zapytać. Ojciec staje się nerwowy i mówi, że nie ma drugiej córki. Wyrzuca detektywów za drzwi.
Dowiadujemy się, że Colin nadal utrzymuje kontakt z Lys.
Catherina wyraźnie zacieśnia swoje kontakty z kapitanem Jamesem Cooperem. W trakcie jednej ze szczerych rozmów James zaczyna podejrzewać, że Colin coś przed nimi ukrywa. Catherina czuje, że Colin zaczął się od niej oddalać.
Wdowa po drugiej ofierze, wyjawia, że u męża w rodzinie również był wybitny informatyk.
Catherina, jadąc z Colinem w radiowozie, zauważa na wystawie piękną suknię ślubną. Zaciąga tam Colina i przymierza ją. Mężczyzna jest zdruzgotany, bo zaczyna rozumieć, że czuje coś do przyjaciółki. Przez te emocje nie zauważa, że jest obserwowany.
Rozdział 5
W domu Andie McDowel porucznicy odnajdują sekretny pokój, który należał do jej siostry informatyczki. Tam też odnajdują takie same zdjęcia, jak w miejscu zabójstwa Andie. Rodzice pękają i wyjawiają, że Rebecca (ta informatyczka) zostawiła dzieci, partnera i uciekła dokądś. Nie mają z nią kontaktu. Materiał DNA potwierdza, że to ona mieszkała na osiedlu Forest Hill. Śledczy podejrzewają, że ktoś porwał członków rodzin informatyków, by ich szantażować (tych informatyków) i coś na nich wymusić.
Catherinie jest przykro, bo Colin zaczyna ją olewać i nie chce powiedzieć, dlaczego.
Po służbie napada na nich tłum reporterów. Choć nic nie wyjawiają, komendant ostro na nich krzyczy i grozi, że dobierze im się do dupy.
Wyniki badań pokazują, że Albert Rain — świadek — został zamordowany, a samobójstwo było nieumiejętnie sfingowane. Od jego sąsiadów C&C dowiadują się, że ich oszukał — mówił, że ma żonę, a nie ma. Poza tym podobno był biedny, a na Forest Hill przyjechał drogim autem.
Po pracy Catherina i Colin rozmawiają o pracy. Na parking podjeżdża Camaro należące do właściciela Forest Hill. Udają się za nim w pościg. Camaro potrąca kobietę. Catherina wysiada, by jej pomóc, a Colin jedzie dalej.
Rozdział 6
Catherina jest przerażona, boi się o Colina. Gdy Colin wraca do departamentu cały i zdrowy, Cat nie kryje radości. Potem odbywają szczerą rozmowę. Colin wyznaje, że nie chce się już tak bardzo przyjaźnić z Catheriną, bo poznał nową kobietę i jej chce dać całą swoją uwagę. Catherina jest przybita, zła, zdołowana. Gdy przychodzi do domu, Jacob (tego dnia wrócił z delegacji i zrobił jej niespodziankę) śpi na łóżku. Nie ma zamiaru go budzić. Spędza noc w drugim pokoju i zalewa smutki winem.
Rano dostaje wiadomość od anonima, by się wycofali. Równocześnie wpada na pomysł, że sprawcy morderstwa na Forest Hill chcieli, by ta zbrodnia została odkryta.
Przeprowadza poważną, emocjonalną rozmowę z Jacobem, któremu zrobiło się przykro, że tak go olała. 
Rozdział 7
Między Catheriną i Colinem panuje nerwowa atmosfera. Kobieta pisze z tajemniczym anonimem — Sojusznikiem — i umawia się na spotkanie. Dowiaduje się, że korzenie Forest Hill sięgają o wiele głębiej, niż myślała, a państwo niebawem zostanie przejęte.
Catherina jest zdruzgotana. Idzie do Colina, by powiedzieć, że wyjeżdża, bo sprawa Forest Hill ją przerosła i że kupiła trzy bilety — dla niej, Jacoba i Colina.
Colin w tym czasie pije w swoim domu z Lys i opowiada, w jaki sposób poznał Catherinę, co do niej czuje itp. Lys opowiada o Danie — mężczyźnie, którego kochała i który zginął na wojnie (!). 
Gdy Catherina przychodzi do Colina, Lys postanawia wyjść. Lys i Catherina nie widzą się (!). Okazuje się, że Colin chciał Catherinę chronić i dlatego od siebie odsunął. Sprawcy Forest Hill polują też na niego. Wyznaje, że o niej nie zapomniał i że chce z nim być. Catherina nie wie co robić, wychodzi. 
Rozdziału 8 
Nie mam zamiaru streszczać. Jest tam za dużo spoilerów i odebrałabym całą radochę czytania osobom, które jednak zdecydują się na przeczytanie rozdziałów. Przeczytaj w całości ;)


   CZĘŚĆ II       (Rozdziały od 9 do ??)   
wkrótce
KORZYSTAŁEŚ? NAPISZ! Niech wiem, że ta zakładka ma sens;D


5 komentarzy:

 1. Przeczytałam streszczenie, myślę, że pomoże mi ono lepiej zrozumieć rozdziały, gdy będę je czytać. Swoje odczucia i emocje (gdy ew.będę miała na to ochotę) przeleję (czytaj napiszę w komentarzu) dopiero po przeczytaniu pełnej wersji rozdziału.

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest kompletne, ale mam nadzieję, że zdołało zachęcić ;) Cieszę się, że masz zamiar nadrabiać ;*

   Usuń
 2. Nie do końca wiem, gdzie mam napisać ten komentarz, bo chciałam pod czymś aktualnym, ale nie chciałam, żeby to było tak kompletnie oderwane od kontekstu, dlatego napiszę tu.
  Przepraszam, że jestem tak późno, a i tak nie zdążyłam jeszcze wszystkiego przeczytać, ale to zrobię. Zapoznałam się ze streszczeniem, żeby mieć pojęcie, jak piszesz. I powiem, że streszczenia idą Ci dobrze :)
  Chcę się jeszcze na spokojnie zapoznać ze wszystkimi rozdziałami, dlatego piszę tu. Na pewno zostanę na dłużej, bo widzę że masz kreatywne pomysły. Masz bardzo ładny szablon i ogólnie taki... wielofunkcyjny blog, chodzi mi o zakładki itd. Jak napisałam wcześniej, jak tylko będę mieć więcej czasu, poczytam. Będzie to pewnie jeden rozdział przed snem ;)
  Jedyne, do czego mam uwagę, to to, że niezbyt lubię białe literki na takim ciemnym tle, ale to ja. Pisz dalej!

  Pozdrawiam
  i do poczytania
  ZuziBeAna

  P.S.
  To, że czasami nie skomentuję któregoś rozdziału, to nie znaczy, że nie przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skorzystałam, żeby sobie przypomnieć cobyło przed częścią II, tam gdzie skończyłam. Teraz trzeba brać się za II część.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, że ze mną jesteś :D

   Usuń

Nie toleruję spamu pod rozdziałami! Bez względu na to czy jesteś autorką opowiadania, ocenialni, szabloniarni... ze spamem idź do spamu!